Kecskemét polgármestere is felszólalt a Fidesz kongresszusán
2019.09.29. 18:00
Ma (vasárnap) tartotta 28., tisztújító kongresszusát a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség Budapesten, a BOK Sportcsarnokban. A kongresszuson felszólaló polgármesterek között volt Szemereyné Pataki Klaudia is. Alább teljes terjedelmében olvashatják Kecskemét polgármesterének ott elhangzott beszédét.
4 kép
Tisztelt Miniszterelnök Úr!
Tisztelt Kongresszus! Kedves Hölgyeim és Uraim!
Mindössze két hét van még az idei önkormányzati választásig, október 13-a meggyőződésem szerint hazai helyhatósági szinten minden idők legfontosabb napja lesz. A tét az, hogy meg tudjuk-e őrizni és tudjuk-e folytatni mindazt, amit eddig teljesítettünk.
A települések, főként a nagyvárosok most végzik az utóbbi évtizedek legnagyobb fejlesztéseit. Ezek hosszú évtizedekre előre meghatározzák a jövőnket. A forrásokat pedig elsősorban saját gazdasági erőnknek, és mi, kecskemétiek a Modern Városok Program keretében érkezett százmilliárdoknak köszönhetjük.
Kecskemét félúton jár. Egykor mezőváros voltunk, majd hirtelen elindult a fejlődés, így Magyarország szívében egy új járműipari központ lettünk, ennek minden kihívásával együtt. Előttünk áll a feladat, hogy valódi nagyvárossá váljunk, hogy az infrastruktúránk, a kultúránk lépést tarthasson ezzel a gazdasági fejlődéssel.
Hogyan is kezdődött ez az egész? Sokan még most is azt mondják, hogy Kecskemét a balliberális kormánynak köszönheti a járműipari nagybefektetőt. És mi az igazság? Hogy egy percig sem szerepelt a szóba jöhető városok listáján, sőt a befektetői döntés után a nagyvonalúan beígért állami támogatás elmaradt. Azt a FIDESZ kormánynak kellett kifizetnie, a gazdasági válság kellős közepén, egy totálisan üresen átadott kasszából. Köszönjük!
Ezzel szemben most van egy miniszterelnökünk, Orbán Viktor, egy külgazdasági miniszterünk, Szíjjártó Péter, akik sorra hozzák a befektetéseket, fejlesztéseket a városoknak, maradéktalanul teljesítve ígéretüket. Minden egyes kormánytagnak hálásan köszönöm, hogy támogatják és segítik.
Minden felelős városvezető tisztában van azzal, hogy a Modern Városok Program olyan lehetőségeket biztosít, amelyek nélkül soha nem tudtunk volna megbirkózni bizonyos feladatokkal.
Kecskemét esetében ilyen volt a városi elkerülő, amelyre évtizedeket vártunk, és amelynek befejezése immár megvalósult.
A különböző programok keretében az egész városban építkezések zajlanak, sorra újulnak meg a bölcsődék, óvodák, iskolák, közösségi terek, sportlétesítmények. Ezrével épülnek családi házak, társasházak, és ahogy elérjük a történelmi belvárost, ott pedig állványerdő fogadja a látogatót. A kecskeméti főtér a vallási tolerancia fellegvára. Az itt található hét felekezeti egyház templomai közül felújítás alatt áll a katolikus Nagytemplom, a református templom, az Ó-zsinagóga, és nemrég készült el a piarista templom is.
Folytatódik a Kodály Intézet felújítása az egykori ferences kolostor épületében, valamint a Városháza felújítása, mely az európai szecesszió egyik legszebb gyöngyszeme.
Hát így néz ki most Kecskemét belvárosa.
Az október 13-ai választásoknak pedig hosszabb távon az is a tétje, hogy ez a mi belvárosunk a világörökség részét képezi-e majd, vagy hét templomával csak szimbólum marad azokra a sötét időkre, amikor Európában a kereszténység egyetlen oltalmazója Magyarország lesz.
Megnyugtató érzés az, hogy a Kormány időben biztosítja a fejlesztési forrásokat, a városi bankszámlákon ott vannak azok a pénzeszközök, amelyekkel folytatni lehet a munkát.
Az ellenzék a feladat és felelősségteljes munka fogalmát aligha ismeri. A meggondolatlan ígérgetésekből viszont kitűnik, hogy sokkal inkább a városi bankszámlák feletti hatalmat akarja megszerezni, hogy aztán szétcincálja az általunk precízen megalkotott stabil költségvetési gazdálkodást.
Ugyanakkor büszkén mondhatom el, hogy a kecskemétiek értékelik közös munkánkat, és kiveszik belőle a részüket. Velük együtt jött létre az a város, ahol jó élni, ahova jó megérkezni.
Nem akarjuk, hogy a főtéri hét templomunk és maga a kereszténység hungarikummá váljon. Nekünk valóságos hungarikumaink vannak: kulturális szempontból Kodály Zoltán és Katona József öröksége, a Cifrapalotánk, a kitűnő barackpálinkánk és természetesen a Kecskeméten gyártott és Európa-szerte ismert Piros Arany és Erős Pista.
Szeretnénk ezen az úton tovább haladni. De ez egyedül nem megy. Továbbra is szükségünk van arra a bizalomra és támogatásra, amelyet választóink és Magyarország kormánya eddig biztosított számunkra.
Kecskemét jelenlegi városvezetése vitatkozás, hadakozás helyett együttműködik, épít, gyarapít, a kecskemétiekre jellemző pozitív életszemlélettel tekint a jelenre és a jövőre.
A mi génjeinkben ott van az alföldi magyar parasztember szívós tenni akarása, szorgalma.
Ezzel szemben az ellenzék a paraszti életformából csak a morgást és a delelést tartaná meg.
Hajrá Kecskemét! Hajrá Magyarország!
Köszönöm a figyelmet!